Ήττα με το κεφάλι ψηλά και με τον άγιο Πατσιογιώργο ο Πιερικός!

Τον Πιερικό υποδέχτηκε η ομάδα της Νίκης Βόλου για την 23η αγωνιστική του Βορείου Ομίλου της Φούτμπολ Λιγκ. Άς δούμε το παιχνίδι καρέ-καρέ, μέσα από το onvolos.gr.

*Στις φάσεις θα παρατηρήσετε αρκετές φορές το όνομα ''Πατσιογιώργος'' και αυτό διότι έκανε καθ'όλη την διάρκεια του αγώνα εντυπωσιακές επεμβάσεις, γίνοντας παρά την ήττα το πρόσωπο της αναμέτρησης.

1' Με το "καλησπέρα" η Νίκη απείλησε την εστία του Πιερικού με το δυνατό σουτ του Γέσιτς να απομακρύνεται σε κόρνερ από τον γκολκίπερ Πατσιογιώργο.

4' Νέα μεγάλη στιγμή για τη Νίκη με τον Ανιέτε να σουτάρει, τη μπάλα να κοντράρει και να απομακρύνεται από τον Πατσιογιώργο.

Από τα πρώτα κιόλας λεπτά η Νίκη πιέζει ασφυκτικά τους φιλοξενούμενους.

9' Ωραία μπαλιά του Μανουσάκη στον Ρονκάτο,ο Βραζιλιάνος δεν πρόλαβε να βάλει την προβολη και μπλόκαρε ο Πατσιογιώργος

Δεν υπάρχουν φάσεις στα τελευταία λεπτά για καμία από τις δύο ομάδες. Έχει πέσει ο ρυθμός.
33' Ωραίο γύρισμα του Σοϊλέδη απο τα αριστερά η μπάλα πέρασε από όλους

34' Μεγάλη ευκαιρία με τον Ρονκάτο να πλασάρει άουτ απο πλεονεκτική θέση μέσα από την περιοχή
Κίτρινη κάρτα στον Πινιέιρο για μαρκάρισμα πάνω στον Παπατόλιο

55' Αναγκαστική αλλαγή για τον Πιερικό. Ο Καραγκούνης αποχωρεί και περνά στη θεση του ο Μιχαηλίδης.

55' Μεγάλη ευκαιρία για τη Νίκη με τη κεφαλιά του Γκότοβου μέσα απο την μικρή περιοχή να απομακρύνεται σε κόρνερ εντυπωσιακά από τον Πατσιογώργο

63' Κίτρινη στον Μανουσάκη ο οποίος στο ίδιο λεπτό αφήνει τη θέση του για να μπει ο Ισαάκ

67' Σημαντική στιγμή για τη Νίκη με τον Ανιέτε από θέση μέσα δεξιά να γυρίζει στον Γέσιτς, αυτός σούταρε, ο Πατσιογιώργος απομέκρυνε ενώ στη συνέχεια ο Ανιέτε υποδείχθηκες σε θέση οφ σάιντ

68' Κίτρινη στον Μπρίτο

69' Φάουλ του Σουλίδη, κεφαλιά του Γκότοβου η μπάλα έφυγε λίγο άουτ. Προηγουμένως ο Ανιέτε είχε σκοράρει αλλα είχε υποδειχθεί σε θέση οφ σάιντ.

72' γκολ για τη Νίκη 1-0 με κεφαλιά του Ρεπετσά έπειτα απο κόρνερ του Σοϊλέδη.

74' Πέικος στη θέση του Ντόικιτς

78' Μεγάλη ευκαιρία για τη Νίκη με τον Ανιέτε να σουτάρει και τον Πατσιογιώργο με τη βοηθεια του δεξιού δοκαριού να απομακρύνει σε κόρενρ.

82' Κίτρινη κάρτα στον Ανιέτε για θέατρο, σε μαρκάρισμα μέσα στην περιοχή του Πιερικού.
88' Αλλαγη για τη Νίκη με τον Πιτταρά να περνά στη θέση του Γέσιτς

Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας)
Βοηθοί: Παρασίου (Ημαθίας), Κεντζιόπουλος (Καστοριάς)
4ος: Μολιχιτούδης

Οι συνθέσεις:
Νίκη Βόλου: Αποστολίδης, Μπιτσάκος, Σοϊλέδης, Γκότοβος, Ρεπετσάς, Πινιέιρο (61' Σουλίδης), Μπακάλης, Μανουσάκης (63' Ισαάκ), Γέσιτς (88' Πιτταράς), Ανιέτε, Ρονκάτο.

Πιερικός: Πατσιογιώργος, Λαζαρίδης, Καραγκούνης (55' λ.τ Μιχαηλίδης), Ντόικιτς (74' Πέικος), Ιορδανίδης, Ίτσιος, Παπατόλιος, Ελευθεριάδης, Μανίκας, Μπρίτο (68' Κέρι), Τσιλίδης