ΠΙΕΡΙΔΕΣ ΜΟΥΣΕΣ-ΑΟ ΛΑΥΡΑΣ 0-3

Δεν κατάφερε να σώσει την χρονιά,,,,

Με το κεφάλι ψηλά πέφτει κατηγορία η γυναικεία ομάδα της Κατερίνης ΠΙΕΡΙΔΕΣ ΜΟΥΣΕΣ που σε ένα παιχνίδι ζωής και θανάτου προσπάθησε και έδωσε τον καλύτερο της εαυτό πράγμα που δεν κατάφερε να δώσει καρπούς στο γήπεδο με αποτέλεσμα η ομάδα των ΜΟΥΣΩΝ να ηττάται με σκορ 0-3 απο την αθηναϊκή ομάδα της ΑΟ ΛΑΥΡΑΣ.

Ανάλυση Αγώνα(Φάσεις και γκολ):
4' λεπτό έξω απο την περιοχή ένα άστοχο σουτ απο την ομάδα της ΛΑΥΡΑΣ η μπάλα καταλήγει άουτ.
6' λεπτό της αναμέτρησης η μπάλα στην κατοχή των ΜΟΥΣΩΝ αυτήν την φορά η Μηχαηλιδου ένα δυνατό σουτ, με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει η τερματοφύλακας της ΑΟ ΛΑΥΡΑΣ
12' λεπτό λάθος συνεννόηση απο της παίκτριες των ΜΟΥΣΩΝ, χάνεται η μπάλα στο κέντρο και στην αντεπίθεση το σουτ απο την ομάδα της ΑΟ ΛΑΥΡΑΣ καταλήγει κατά πολύ άουτ
15' λεπτό γέμισμα στην περιοχή απο την ομάδα της ΛΑΥΡΑΣ κανένα πρόβλημα όμως για την τερματοφύλακα των ΜΟΥΣΩΝ μπλοκάρει σταθερά
16' λεπτό εξαιρετική κάθετη πάσα απο την Μηχαηλιδου η τερματοφύλακας όμως απο την ΑΟ ΛΑΥΡΑ έχει διαβάσει την φάση, βγαίνει πρώτη να μαζέψει την μπάλα
22' λεπτό Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΟ ΛΑΥΡΑΣ(σε μια ανύποπτη φάση παίκτρια απο της Μούσες και απο την Λαύρα αντίστοιχα σε μια δυνατή κόντρα προήλθε τραυματισμός)
26' λεπτό και η κατοχή της μπάλας παραμένει στην ομάδα της Λαύρας με της Μούσες να προσπαθούν απειλήσουν επικίνδυνα στης αντεπιθέσεις
29' λεπτό ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΟ ΛΑΥΡΑ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΦΑΟΥΛ ΑΠΟ ΤΑ 35μετρα (απίστευτη εκτέλεση απο την αρχηγό της ομάδας)
33' λεπτό οι ΜΟΥΣΕΣ ξανα με την Μηχαηλιδου να δοκιμάζει τα πόδια της το σουτ στην κίνηση καταλήγει στην αγκαλιά της τερματοφύλακα απο την Λαύρα
35' ξανά μπροστά οι Μούσες κλέψιμο μπάλας μέσα στην περιοχή αλλα το τελείωμα της φάσης ήταν απογοητευτικό (Η κατοχή αλλάζει πόδια και οι Μούσες ψάχνουν το γκολ της ισοφάρισης)
40' λεπτό 1η αλλαγή για την ομάδα των Μουσών
43' λεπτό αντεπίθεση για την ομάδα της ΑΟ ΛΑΥΡΑΣ εξαιρετική έξοδος απο την τερματοφύλακα των ΜΟΥΣΩΝ
1' ΛΕΠΤΟ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ -ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

2ο ΗΜΙΧΡΟΝΟ
55' λεπτό ΓΚΟΛ και 0-2 για την ομάδα της ΑΟ ΛΑΥΡΑ μετά απο εκτέλεση φάουλ η μπάλα καταλήγει στο δοκάρι και μετά απο κόντρα παικτριών των δυο (2) ομάδων η μπάλα φτάνει στα δίχτυα.
56' λεπτό και το όνειρο της παραμονής στην κατηγορία έρχεται κοντά στο τέλος του με την αποβολή με 2η κίτρινη κάρτα για την ομάδα των Μουσών μετά απο διαμαρτυρία και εξυβρίσει κατα του διαιτητή
65' λεπτό και μετά απο φάση διαρκείας έρχεται ένα δυνατό σουτ απο την ομάδα των Μουσών αλλα η μπάλα δεν έκανε το χατίρι στης παίκτριες απο την Κατερίνη και κατέληξε στο δοκάρι (κόκκινη κάρτα στην τερματοφύλακα της ΑΟ ΛΑΥΡΑΣ και οι δυο ομάδες αγωνίζονται με 10 παίκτριες)
90' λεπτό και αφού όλη η ομάδα πίεζε μπροστά για την ανατροπή του παιχνιδιού σε μια ανυποπτη φάση παίκτρια του ΑΟ ΛΑΥΡΑΣ βρίσκεται τετ-α-τετ με την τερματοφύλακα των ΜΟΥΣΩΝ και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 3-0
Παρόλα αυτά στο 92' λεπτό η Μούσες προσπάθησαν να πετύχουν το γκολ της τιμής στα τελευταία δευτερόλεπτα αλλα η μπάλα δεν έκανε ούτε αυτήν την φορά το χατίρι.

ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ 0-3