Πιερικός Κ17 -Αστέρας Αμπελοκήπων 2-2

Με θετικό αποτέλεσμα ξεκίνησε ο 2ος γύρος για τους νεαρούς ποδοσφαιριστές του Ηλία Μπαζακου και έτσι η Κ17 με αρκετές απουσίες παικτών απέσπασε την ισοπαλία με έναν αντίπαλο μεγαλύτερο ηλικιακά κάτι που δεν κατάφερε να επηρεάσει τους παίκτες του Πιερικού.

Σε ένα δυνατό παιχνίδι Πιερικός κ17-Αστέρας Αμπελοκήπων μοιράστηκαν την ισοπαλία 2-2 ο Πιερικός με αρκετές απουσίες παικτών πάλεψε με πάθος και ενώ βρέθηκε πίσω στο σκορ από αδράνεια της άμυνας στο 1ο λεπτό, κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα με τον Οικονόμου μετά από κορνεν να παίρνει κεφαλιά για το 1-1.Στο 30ο λεπτό  Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Πιερικού μπαίνει και πάλι πολύ δυνατά και παίρνει προβάδισμα με τον μπαλαχατζε 2-1.Το παιχνίδι παρέμεινε στα πόδια των παικτών του Πιερικού που είχαν πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλας και αρκετές κλασικές ευκαιρίες να κλειδώσουν τον αγώνα, κάτι που δυστυχώς δεν έγινε και έτσι στο 80ο λεπτό και πάλι απο λάθος της άμυνας μετά απο κορνερ ο Αστέρας ισοφάρισε σε 2-2 με τον ΠΙΕΡΙΚΟ να κρατάει της εντυπώσεις και την Ισοπαλία για την Κατερίνη.

Πρώτος γύρος: Αστέρας -Πιερικός 3-0
Δεύτερος γύρος: Πιερικός-Αστέρας 2-2