Δύσκολο θέμα η πρόκριση στους 16 : ΠΙΕΡΙΚΟΣ Κ17

Δεν κατάφερε να κερδίσει η κ-17 του Πιερικού τον Κισσό Χορτιάτη, αφού για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι ήρθε ισόπαλη 1-1.Η ομάδα του Πιερικού από την αρχή του παιχνιδιού είχε την κατοχή της μπάλας και δημιούργησε πολλές ευκαιρίες για γκολ οι οποίες δεν αξιοποιήθηκαν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.Νωθρά ξεκίνησε το πρώτο ημίχρονο με τις δύο ομάδες να παίζουν συντηρητικά με αποτέλεσμα να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες.Στο δεύτερο ημίχρονο,και συγκεκριμένα στο 70' από μια φάση που δεν μύριζε γκολ, ο Κισσός κατάφερε και προηγήθηκε στο σκορ με 1-0.Από αυτό το λεπτό και μετά το παιχνίδι ανήκε ολοκληρωτικά στον Πιερικό, ο οποίος έκλεισε στα καρέ  της την αντίπαλη ομάδα και κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1.Το θετικό για την ομάδα του Ηλία Μπαζάκου είναι πως παραμένει για δωδέκατο παιχνίδι αήττητη και πλέον πηγαίνει το άλλο Σάββατο, στο ντέρμπι του ομίλου, όπου θα αντιμετωπίσει τον Οδυσσέα Κορδελιού, παιχνίδι το οποίο θα κρίνει ποιες ομάδες θα προκριθούν στην επόμενη φάση.(Ο Πιερικός χρειάζεται μόνο νίκη για να προκριθεί).