ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ 2-1 : Πρωταγωνιστής ο διαιτητής

Παρά της πολλές απουσίες οι Μελανόλευκοι σε ένα δύσκολο παιχνίδι που έγινε στο Παγκρήτιο στάδιο απέναντι στον πρωτοπόρο Εργοτέλη διεκδίκησαν μέχρι και το τελευταίο λεπτό το θετικό αποτέλεσμα κάτι που δεν κατάφεραν να πάρουν καθώς ο διαιτητής της αναμέτρησης έδειξε την κόκκινη κάρτα στον Αποστολίδη για διαμαρτυρία, ενώ ο ίδιος παίκτης ένα λεπτό νωρίτερα  μείωσε στο 85' και η ομάδα της κατερινής πίεζε πολύ ψηλά, με αποτέλεσμα κάπου εκεί να τελειώσουν ολα.Ο Πιερικός βρέθηκε 2 φορές πίσω στο σκορ πράγμα που δεν τον εμπόδισε να σκοράρει και να μειώσει σε 2-1.
*Σε ένα άδειο ουσιαστικά αγωνιστικό χώρο με λιγότερους απο 1200 φιλάθλους

ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ:
3' λεπτο και ο Πιερικος δέχεται επιθεση, απο γύρισμα του χαντι στην περιοχή ο
 ευκολα
21' λεπτο σουτ του Καθάριου η μπαλα σκάει και στο έδαφος αλλα ο Αθανασιου δηλώνει ξανα παρών
 Στο 28' πλασέ του Χαντί, απέκρουσε ο Βασιλειάδης
 35' κίτρινη κάρτα στον Γεωργίου του Εργοτελη για σκληρό φαουλ
Στο 43' κίτρινη στον Τζανακάκη
 Στο 45+1' κεφαλιά του Ρομάνο δεν βρήκε στόχο, ενώ είχε προηγηθεί καλή ευκαιρία του Καθάριου για τον Πιερικό

Τέλος ημιχρόνου στο Παγκρήτιο ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ 1-0 γκολ του Λαμπίν στο 10'

Δεύτερο ημίχρονο στο Παγκρητιο Στάδιο
1η αλλαγη για τον Εργοτελη στο 46' Πίτσος στην θέση του Γεωργίου
Στο 49' γκολ του Ζαχόρα ακυρώθηκε σωστά ως οφσάιντ
 Στο 51' κίτρινη στον Λαμπίν
Γκολ ο εργετελης 2-0 , Στο 56' ο Ρομάνο με σκαφτό πλασέ έκανε το 2-0
 57' λεπτο ο Κοζορώνης στην θέση του Λαμπίν
 63' λεπτό 1η αλλαγή και για τον Πιερικό ο Σεχολάρι στην θέση του Καραγκούνη
 67' Οι Κρητικοί συνεχίζουν να πιέζουν για ένα ακόμη γκολ, ενώ ο Πιερικός περιορίζεται στα αμυντικά του καθήκοντα
Στο 70' ο Χαλκιαδάκης αντί του Ρομάνο
Στο 80' ο Αποστολίδης με μακρινό σουτ μείωσε σε 2-1 για τον Πιερικό
 80' Ιτσιος στην θέση του Καθάριου
80' Παναγιωτίδης στην θεση του Παπατόλιου
 Σφαγή για τον Πιερικό στο 85' δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Αποστολίδη ο Πιερικός με 10 παίκτες(2η κίτρινη λόγο διαμαρτυρίας απαράδεκτο λάθος του διαιτητή στο 85')
 87' Κιτρινη καρτα στον Ντόικιτς
88' κιτρινη στον Χαντί
 5' λεπτά καθυστερήσεις
 Τελος του αγώνα ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ 2-1

Εργοτέλης: Αθανασίου, Σαρρής, Μπουχαλάκης, Γιοβάνοβιτς, Γεωργίου (46’ Πίτσος), Τζανακάκης, Λαμπίν (57’ Κοζορώνης), Χαντί, Ζάχορα, Ουέλινγκτον, Ρομάνο (70’ Μπρούνο)
Πιερικός: Βασιλειάδης, Νίκου, Ντόικιτς, Πολίτης, Ιορδανίδης, Αποστολίδης, Παπατόλιος (80’ Παναγιωτίδης), Καθάριος (80’ Ίτσιος), Ελευθεριάδης, Καραγκούνης (60’ Σεχολάρι), Μπελόσεβιτς